RM06F2214CT
Mfr.Part #
RM06F2214CT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Description
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
2.21 MOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%